Otyłość i nadwaga: Najczęstsza przyczyna zaburzeń potencji

Otyłość jest jedną z tych chorób, jakie nazywamy “cywilizacyjnymi”. Wynika ona najczęściej ze spożycia łatwo dostępnych pokarmów o wysokiej kaloryczności, które w rezultacie przekładają się na nadmiar tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach taki stan rzeczy może zagrażać zdrowia i być przyczyną licznych problemów z potencją. Nie są obojętne również możliwe powikłania nadwagi czy otyłości. Warto wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i jak przekłada się to na stan związku.

Jak otyłość wpływa na poziom zainteresowania płcią przeciwną?

Mężczyźni cierpiący na otyłość bardzo często skarżą się na brak zainteresowania płcią przeciwną, obniżone libido i kiepski nastrój. O ile krótkotrwałe spadki libido w przypadku osób o prawidłowym poziomie tkanki tłuszczowej nie powinny być niczym niepokojącym, u osób otyłych, jeśli występują regularnie, mogą wskazywać na poważne zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Otyłość przyczynia się do spadku poziomu testosteronu produkowanego w męskich jądrach. Odpowiada on za produkcję plemników, nasienia i regulację potrzeb rozrodczych. Jego spadek jest naturalny wraz z wiekiem, ale u  młodych osób może zostać uznany za stan patologiczny.

Dlaczego potencja spada u osób z nadwagą?

Jest mnóstwo powodów, dla których potencja u osób z dużym otłuszczeniem wyraźnie spada. Przyczyniają się do tego zażywane leki, wspomniana rozregulowana gospodarka hormonalna, syndrom niespokojnych nóg, depresja i przewlekłe choroby takie jak cukrzyca czy znacząco podwyższone ciśnienie krwi. Osoby otyłe miewają też problemy z utrzymaniem dobrej samooceny, są bardziej podatne na stres i przez pogorszoną wydajność mitochondriów, nieco szybciej się starzeją. W wielu sytuacjach, może nie obyć się bez zastosowania leku Kamagra pobudzającego libido i umożliwiającego męski wzwód.

Cukrzyca groźnym powikłaniem otyłości

Chyba najgorszym, co może spotkać otyłą osobę jest cukrzyca typu 2 i niebezpiecznie wysoki poziom złej frakcji cholesterolu. Niebezpieczne wahania cukru we krwi wymagające ciągłej kontroli i problemy z wykorzystaniem insuliny, są nieodłącznym elementem kiepskiej potencji i problemów z erekcją. Powoduje to też szereg przykrych następstw takich jak podwyższone ciśnienie krwi, niepokój i zaburzenia własnej samooceny.

Czy będąc otyłym można stosować leki na potencję?

Tak, ale istnieją pewne przeciwwskazania. Stosując lek Kamagra czy Viagra z zawartością syldenafilu, który jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5, nie możemy być chorzy na cukrzycę ani cierpieć na niekontrolowane zaburzenia ciśnienia tętniczego. Jeśli lekarz stwierdzi, że nadwaga bądź otyłość nie stanowią zagrożenia naszego życia ani nie korzystamy z leków wchodzących w interakcję, z pewnością przy użyciu tabletek odzyskamy młodzieńczą potencję.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/